Mám rád cyklistiku

Kampaň Na bicykli do obchodu

Kampaň Na bicykli do obchodu

Takmer všetci navštevujeme obchody na pravidelnej báze, využívajúc rôzne spôsoby dopravy. Niekedy ideme peši, autobusom, na aute ale aj na bicykli. Voľba vhodného dopravného prostriedku je častokrát o vzdialenosti, dostupnosti či úspore času. Často sa ale stáva, že ľudia siahnu po automobile len zo zvyku, pohodlnosti či akejsi rutiny.

Neuvažujú pri tom nad tým, že takýmto konaním znečisťujú našu prírodu emisiami skleníkových plynov či prachových častíc, spôsobujú v meste zápchy, obsadzujú parkoviská a v neposlednom rade neprospievajú ani svojmu zdraviu. Riešenie je pritom veľmi jednoduché, stačí sadnúť na bicykel.


Nakupovanie na bicykli je totiž rýchle, praktické, lacné a aj zdravé. Bicyklom sa človek dostane všade, aj keď absentujú tak veľmi potrebné cyklotrasy či komunikácie pre cyklistov. Cyklista dokáže na bicykli odniesť aj väčšie nákupy a cesta na nákup ho nestojí žiadne peniaze. Svojou cestou nevyprodukuje ani žiadne emisie skleníkových plynov a nevytvára ani prachové častice opotrebovaním pneumatík či bŕzd. Neprodukuje ani hluk, stres či zhon. Pohybom na bicykli, ktorý je navyše pre človeka prirodzeným ako aj chôdza, prospieva svojmu duševnému aj fyzickému zdraviu.

Kampaň Na bicykli do obchodu je zameraná práve na nakupovanie na bicykli, ako plnohodnotná alternatíva nákupu na aute.

Hlavným cieľom kampane je motivovať ľudí, aby realizovali svoje cesty za nákupmi na bicykloch, ako plnohodnotnú alternatívu pre individuálnu motorovú dopravu. Samotná návšteva predajne na bicykli je veľmi jednoduchý, rýchly a lacný spôsob ako prispieť k zdravej mobilite vo vašom meste alebo obci a zároveň urobiť niečo pre svoje zdravie, prírodu a celkovú dopravnú situáciu.

Ľudia siahnu po automobiloch častokrát možno len zo zvyku alebo pohodlnosti a využijú ho na svoj bežný nákup v obchode, ktorý je vzdialený možno len pár sto metrov od ich domu. Neuvedomujú si tak, že práve takéto konanie zvyšuje počet áut na cestách, produkuje smog, zhon, kolóny, plné parkoviská a mestá potom riešia nové širšie cesty, obchvaty a to všetko na úkor zelene a zdravia obyvateľstva. Automobil je v mnohých prípadoch potrebné riešenie, ale denno denne sa stretávame so situáciami, kedy ho vieme plnohodnotne nahradiť. Jednou z takýchto je aj cesta na nákup. Či už je to cestou z práce alebo do práce, či vo voľnom čase. Je dôležité, aby ľudia vyskúšali a reálne zvažovali aj túto formu dopravy ako plnohodnotnú a dokonca lepšiu než je individuálna motorová.

Kampaň prebieha súťažnou formou, kde odmeňujeme registrovaných účastníkov vo viacerých kategóriách. Odmenami sú rôzne zaujímavé ceny, ako sú bicykle, kolobežky, ekologické vrecká na nákup či komponenty na bicykle. Všetko, čo viete pri svojom nákupe na bicykli využiť.

Sledujte naše webové stránky www.nabicyklidoobchodu.sk a pridajte sa k nám aj vy!Dôležité novinky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Galéria


Najčítanejšie

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Štefanská cyklojazda 2019

Štefanská cyklojazda 2019

Do práce na bicykli aj v Seredi

Do práce na bicykli aj v Seredi

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch