Mám rád cyklistiku

Jazdiť na bicykli je COOL!

Jazdiť na bicykli je COOL!

Žiaci Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi si užili medzinárodný deň detí na bicykloch. V rámci akcie Jazdiť na bicykli je COOL! prišlo do školy na bicykli alebo kolobežke až 40 žiakov, čo je skvelý výsledok. Na cestách tak bolo v tento deň určite o niečo menej áut.

Každý účastník získal za svoju aktivitu zdarma štýlový zvonček s logom MRC. Navyše najúspešnejšia trieda zároveň získala poukážky na pizzu od miestneho podniku MiniPresso Sereď.

Zástupca riaditeľa gymnázia Mgr. Ľubica Štefáková sa k akcii vyjadrila nasledovne: „Ďakujeme pekne za skvelú akciu. Veru prišli aj tí, čo by sa v normálny deň dali doviesť rodičmi autom.”

Vyhlásenie predsedu oz Mám rád cyklistiku Erika Štefaneka:  „Na gymnázium, ale aj na ostatné školy v meste chodia viaceré deti pravidelne na bicykloch či kolobežkách takmer počas celého školského roka. Dokonca niektoré aj v zime. Možno je to zo zvyku, alebo ako jediné riešenie, no vo väčšine prípadov ide hlavne o to, že takouto formou dopravy sa deti dostanú do školy rýchlo a jednoducho. Zároveň je to prospešné pre ich zdravie a koncentráciu, no v neposlednom rade tak nepotrebujú tzv. “mamataxi”, kedy rodičia nosia deti priamo pred bránu školy. Samozrejme, ak bývajú deti ďaleko a nemajú možnosť dostať sa do školy inak, tak je to pochopiteľné, ale žiaľ často sa vozia deti aj z okolitých sídlisk či blízkych mestských častí. Práve takýmito akciami by sme chceli ukázať deťom ale aj ich rodičom, že sú aj iné, lepšie spôsoby dochádzania do školy. Ak aj deti, ktoré bežne nechodia na bicykli či kolobežke, prídu v tento deň takto do školy, tak sa im to možno zapáči a možno zistia, že je to lepšie než sa nechať voziť. Je za tým určite aj postoj k životnému prostrediu a našej budúcnosti ako aj istá zodpovednosť, ktorú by už mali za seba deti v tomto veku prevziať a možno tak ovplyvniť aj svojich rodičov, aby skúsili nechať auto doma a hľadali iné formy dopravy. Určite budeme radi ak sa podobné akcie uskutočnia aj na ostatných školách v meste, radi pomôžeme.”

Tešíme sa podarenej akcii a veríme, že sme takouto formou inšpirovali viacero detí aj rodičov k dochádzaniu do školy takouto ekologickou formou.

 

Foto: Iveta Tóthová - Seredonline.skDôležité novinky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Galéria


Najčítanejšie

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Štefanská cyklojazda 2019

Štefanská cyklojazda 2019

Do práce na bicykli aj v Seredi

Do práce na bicykli aj v Seredi

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch