Mám rád cyklistiku

Do práce na bicykli aj v Seredi

Do práce na bicykli aj v Seredi

O pár dní nám začne máj, mesiac kedy sa v mestách a v okolí firiem opäť objaví viac ľudí jazdiacich na bicykloch, ktorí chcú v rámci celoslovenskej kampane „Do práce na bicykli“ spraviť niečo pre prírodu a predovšetkým pre seba – svoje telo a zdravie.

Aj v našom meste a okolí je pár nadšencov cyklistiky, ktorí sa v roku 2018 zapojili do tejto kampane a pevne veríme, že ich a aj ich nových kolegov uvidíme v tabuľkách evidencie aj v tomto roku.

 

Pár štatistických údajov kampane Do práce na bicykli z roku 2018 pre naše mesto Sereď:

V kampani bolo zaregistrovaných 70 cyklistov z 23 tímov. Spolu v rámci kampane za mesiac máj do a z práce odjazdili 2 051 jázd, z počtom 6 646,19 km, čo je v priemere na jedného cyklistu takmer 95 km.

Najúspešnejším tímom bol tím s názvom „Tink of Sered“, ktorý ako jediný prekonal magickú hranicu 1000 km a najazdil konkrétne 1373,14 km. Potreboval na to 93 jázd. Aj ďalšie tímy s kreatívnymi názvami sa nenechali zahanbiť a „natočili“ pekné čísla. Napr. „Špeckatím“ má v počte odjazdených 170 jázd v rámci mesta prvenstvo v tejto kategórii. Keď sme už spomínali kreatívne názvy tímov spomeňme ďalšie úspešné tímy z roku 2018: Amazonky, Vytrvalci, Tuck na kolesách, Mušky v zuboch, Horalky...

Okrem uvedených jázd v jeden deň naše občianske združenie Mám rád cyklistiku pripravilo prekvapenie v podobe raňajok pre cyklistov, kde si mohli pochutiť na čerstvom pečive, napolitánkach, ovocí a ďalších skvelých dobrôt. Pri stánku sa v to ráno zastavilo nespočetné množstvo cyklistov, čo nás ako organizátorov tejto akcie veľmi potešilo.

Aj v tomto roku naše občianske združenie pripraví pre cyklistov raňajkové ráno, preto sledujte naše webové stránky resp. Facebook, kde sa o akcii dozviete včas.

 

Prikladáme aj pripravené ocenenia zo strany mesta (zdroj odd.ŠRKaŠ):


Mesto Sereď bude oceňovať v týchto kategóriach :

1. Súťažiaci budú hodnotení na základe celkového počtu najazdených kilometrov. Bude vybratý najlepší tím, ktorý najazdil v uvedenom termíne najviac kilometrov do práce a z práce, aj najlepší jednotlivec, ktorý v uvedenom termíne najazdil najviac kilometrov do práce a z práce.

2. Súťažiaci budú hodnotení na základe celkového počtu jázd absolvovaných od 01. mája do 31. mája 2019. Bude vybratý najlepší tím, ktorý v uvedenom termíne najazdil najväčší počet jázd do práce a z práce a najlepší jednotlivec, ktorý v uvedenom termíne najazdil najväčší počet ciest do práce a z práce.

3. Treťou kategóriou bude tzv. Bonusová kategória. V rámci nej bude vyžrebovaný jeden súťažiaci zo všetkých tímov, ktoré absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli v monitorovanom období, alebo najazdil počas súťaže minimálne 500 km na bicykli.

 Dôležité novinky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Galéria


Najčítanejšie

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Štefanská cyklojazda 2019

Štefanská cyklojazda 2019

Do práce na bicykli aj v Seredi

Do práce na bicykli aj v Seredi

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch