Mám rád cyklistiku

Do práce na bicykli aj v Seredi

Do práce na bicykli aj v Seredi

O pár dní nám začne máj, mesiac kedy sa v mestách a v okolí firiem opäť objaví viac ľudí jazdiacich na bicykloch, ktorí chcú v rámci celoslovenskej kampane „Do práce na bicykli“ spraviť niečo pre prírodu a predovšetkým pre seba – svoje telo a zdravie.

Aj v našom meste a okolí je pár nadšencov cyklistiky, ktorí sa v roku 2018 zapojili do tejto kampane a pevne veríme, že ich a aj ich nových kolegov uvidíme v tabuľkách evidencie aj v tomto roku.

 

Pár štatistických údajov kampane Do práce na bicykli z roku 2018 pre naše mesto Sereď:

V kampani bolo zaregistrovaných 70 cyklistov z 23 tímov. Spolu v rámci kampane za mesiac máj do a z práce odjazdili 2 051 jázd, z počtom 6 646,19 km, čo je v priemere na jedného cyklistu takmer 95 km.

Najúspešnejším tímom bol tím s názvom „Tink of Sered“, ktorý ako jediný prekonal magickú hranicu 1000 km a najazdil konkrétne 1373,14 km. Potreboval na to 93 jázd. Aj ďalšie tímy s kreatívnymi názvami sa nenechali zahanbiť a „natočili“ pekné čísla. Napr. „Špeckatím“ má v počte odjazdených 170 jázd v rámci mesta prvenstvo v tejto kategórii. Keď sme už spomínali kreatívne názvy tímov spomeňme ďalšie úspešné tímy z roku 2018: Amazonky, Vytrvalci, Tuck na kolesách, Mušky v zuboch, Horalky...

Okrem uvedených jázd v jeden deň naše občianske združenie Mám rád cyklistiku pripravilo prekvapenie v podobe raňajok pre cyklistov, kde si mohli pochutiť na čerstvom pečive, napolitánkach, ovocí a ďalších skvelých dobrôt. Pri stánku sa v to ráno zastavilo nespočetné množstvo cyklistov, čo nás ako organizátorov tejto akcie veľmi potešilo.

Aj v tomto roku naše občianske združenie pripraví pre cyklistov raňajkové ráno, preto sledujte naše webové stránky resp. Facebook, kde sa o akcii dozviete včas.

 

Prikladáme aj pripravené ocenenia zo strany mesta (zdroj odd.ŠRKaŠ):


Mesto Sereď bude oceňovať v týchto kategóriach :

1. Súťažiaci budú hodnotení na základe celkového počtu najazdených kilometrov. Bude vybratý najlepší tím, ktorý najazdil v uvedenom termíne najviac kilometrov do práce a z práce, aj najlepší jednotlivec, ktorý v uvedenom termíne najazdil najviac kilometrov do práce a z práce.

2. Súťažiaci budú hodnotení na základe celkového počtu jázd absolvovaných od 01. mája do 31. mája 2019. Bude vybratý najlepší tím, ktorý v uvedenom termíne najazdil najväčší počet jázd do práce a z práce a najlepší jednotlivec, ktorý v uvedenom termíne najazdil najväčší počet ciest do práce a z práce.

3. Treťou kategóriou bude tzv. Bonusová kategória. V rámci nej bude vyžrebovaný jeden súťažiaci zo všetkých tímov, ktoré absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli v monitorovanom období, alebo najazdil počas súťaže minimálne 500 km na bicykli.

 Dôležité novinky

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Nízkouhlíková stratégia mesta Sereď

Nízkouhlíková stratégia mesta Sereď

Čo tak vyskúšať ísť do práce na bicykli?

Čo tak vyskúšať ísť do práce na bicykli?

Galéria


Najčítanejšie

Štefanská cyklojazda 2019

Štefanská cyklojazda 2019

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Do práce na bicykli aj v Seredi

Do práce na bicykli aj v Seredi

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch