Mám rád cyklistiku

Poznávať Slovensko na bicykli

Poznávať Slovensko na bicykli

Tohtoročná cyklosezóna je v plnom prúde a cyklisti sa môžu tešiť na ďalší ročník súťaže Všetci na bajk, ktorá práve odštartovala. Táto netradičná cyklosúťaž, ktorá spája bicyklovanie a spoznávanie zaujímavých miest je ovládaná pomocou appky a zúčastniť sa vie naozaj každý. Stačí mať bicykel a chuť objavovať.

Súťaž Všetci na bajk zapadá do súčasnej situácie, pretože nevyžaduje spoločný štart či stretnutie súťažiacich. Je ovládaná pomocou appky a každý bicykluje individuálne, podľa svojich možností a času. Appka na Androidy aj Iphony obsahuje zaujímavé miesta pre cyklistov. Spoznávať môžete cyklotrasy, pekné výhliadky, hrady, pamiatky či dobré bufety.

 

Zúčastniť sa môže každý

Výhodou súťaže je, že je určená úplne pre každého. Či plánujete stráviť na bicykli celé leto alebo sa len pár dní bicyklovať po okolí. Či chodievate na výlety s rodinou, s kamarátmi alebo sami. Prihlásiť sa môžete do kategórií jednotlivec alebo rodina.

Ak ste sa rozhodli do súťaže zapojiť, je potrebná registrácia a uhradenie štartovného. Súťažiaci tak získajú štartovací balíček s tričkom a inými darčekmi. Potom už príde na rad zábava, bicyklovanie a zbieranie bodov. Aplikácia však funguje aj na úplne bezplatnej báze, slúžiac ako inšpirácia na letné cyklovýlety.

 

Veľa miest na poznávanie

„Tento rok sme do appky pridali až viac ako 300 zaujímavých miest pre cyklistov, takže aj keď niekto súťažil minulý rok, stále má čo objavovať“, prezrádza organizátor súťaže.  Lákadlom bude aj obľúbená Banská Štiavnica, ktorú sa organizátori rozhodli tento rok začleniť do súťaže. „V Banskej Štiavnici a okolí je takmer 100 nových zaujímavých miest, či už banských pamiatok, pekných výhľadov či vyhľadávaných tajchov“, dodáva organizátor.

Dokopy čaká na objavenie viac ako 1100 miest a na ich navštívenie máte ešte dosť času, keďže súťaž trvá do 17. septembra. Vyhodnotenie súťaže bude na tradičnom podujatí Na bajku do mesta, ktorého presný septembrový dátum bude zverejnený čoskoro.

 

Viac informácii nájdete na www.vsetcinabajk.sk alebo na facebooku https://www.facebook.com/vsetcinabajk/

Link na webstránku Všetci na bajk:

www..vsetcinabajk.sk

Link na stiahnutie aplikácie z Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.aurius.bajk.ba

a Apple Store

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.aurius.bajk.baDôležité novinky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Nové predpisy o cestnej premávke

Nové predpisy o cestnej premávke

Galéria


Najčítanejšie

Štefanská cyklojazda 2019

Štefanská cyklojazda 2019

Do práce na bicykli aj v Seredi

Do práce na bicykli aj v Seredi

Schválil sa finančný mechanizmus na podporu rozvoja cyklistiky

Schválil sa finančný mechanizmus na podporu rozvoja cyklistiky

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch