Mám rád cyklistiku

Čo tak vyskúšať ísť do práce na bicykli?

Čo tak vyskúšať ísť do práce na bicykli?

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké by to bolo ísť do práce na bicykli? Ak tak ešte nerobíte, je ten najvyšší čas začať a my vám s tým radi pomôžeme.

Počasie je každým dňom krajšie, teploty budú priať jazde na bicykli a radosť z jazdy na bicykli tak nebudete mať len vy, ale aj okolité prostredie a samotná príroda. Jazda na bicykli so sebou prináša nepochybne veľké množstvo výhod, či už sa týkajú pozitívnych vplyvov na vaše zdravie, prírodu, mobilitu alebo dobrej nálady na pracovisku. 

Ak patríte medzi tých, ktorý jazdia do práce na bicykli pravideľne, tak je to skvelé. Ak tak však z rôznych dôvodov nerobíte, pokúsime sa vám to ulahčiť a presvedčíme vás aby ste to skúsili.

Tých dôvodov, prečo tak nerobíte môže byť viac. Sú to najčastejšie príčiny ako obavy z bezpečnosti - chýbajúce cyklotrasy alebo nebezpečné úseky, dlhší čas potrebný na cestu do práce, chýbajúce parkovisko pre bicykel či absentujúce šatne a sprchy na pracovisku. Na vec sa ale treba pozrieť aj z tej druhej strany, a tou je aktuálny spôsob dopravy, či je šetrný k životnému prostrediu, ako vplýva na okolie, vaše zdravie, náladu alebo peňaženku a či netrávite zbytočne veľa času na križovatke a hľadaním miesta na parkovanie.


Vašu cestu do práce si prejdeme prvý raz za vás

My vám pomôžeme začať - odmeriame pre vás vašu cestu do práce a vyberieme tú najvhodnejšiu trasu čo sa týka bezpečnosti, plynulosti a času trvania. 

Stačí len vyplniť nasledovný formulár, a všetko ostatné už zariadime my.

Prejdite na FORMULÁR.

 

Po jeho vyplnení údaje spracujeme a budeme vás informovať nie len o samotnom výsledku, ale pošleme vám aj informácie o ušetrených emisiách či peniazoch.


Zapojte sa aj do kampane Do práce na bicykli

Skvelou príležitosťou ako získať ešte viac zo svojej cesty do práce na bicykli je národná kampaň Do práce na bicykli, ktorá bude prebiehať počas celého mesiace júna. Mesto Sereď je aj tento rok prihlásené a teda nič nebráni tomu, aby ste vytvorili na svojom pracovisku tím a zbierali tak kilometre nie len pre seba, ale aj pre svojho zamestnávateľa a celé mesto.

Kampaň a všetky potrebné informácie k nej nájdete na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

 

Ďakujeme za každého jedného záujemcu, ktorý chce takoto formou prispieť k zlepšeniu podmienok pre život v našom meste a jeho okolí.

Organizačný tím MRC

 Dôležité novinky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Venujte 2% zo svojich daní na rozvoj cyklistiky

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Dôležité zmeny v Zákone o cestnej premávke

Galéria


Najčítanejšie

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Nakupujeme na bicykli ekologicky a s úsmevom

Štefanská cyklojazda 2019

Štefanská cyklojazda 2019

Do práce na bicykli aj v Seredi

Do práce na bicykli aj v Seredi

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch

Stojany pre bicykle aj pri bytových domoch